"Piękna Nasza Polska Cała"

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Piękna Nasza Polska Cała to kolejny projekt, który realizowaliśmy w roku przedszkolnym 2019/2020.  W każdym miesiącu realizowaliśmy dwa zadania, jedno obowiązkowe z listy zadań, drugie musieliśmy sami sobie stworzyć. Realizując projekt pogłębialiśmy wiadomości o Polsce, poznawaliśmy tradycje, zwyczaje, obrzędy ludowe z różnych regionów Polski. Kształtowaliśmy postawy obywatelskie i patriotyczne, wzmacnialiśmy poczucie radości i dumy z bycia Polakami.

We wrześniu założyliśmy kącik patriotyczny i kolorowaliśmy patriotyczne kolorowanki.

W październiku pogłębialiśmy wiedzę kulinarną – robiąc owocowe szaszłyki i tworzyliśmy jesienne ludki.

W listopadzie wspólnie z całym przedszkolem odśpiewaliśmy hymn Polski, jak również składaliśmy wieniec pod pomnikiem z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W grudniu wspólnie ze swoimi bliskimi ozdabialiśmy pierniczki na warsztatach bożonarodzeniowych oraz poznaliśmy zabawę ludową.

W styczniu przygotowaliśmy projekcję w starym kinie – oglądając dawne dobranocki. Przypominaliśmy ptaki zimujące zimą w Polsce, tworząc prace plastyczne.

W lutym zrobiliśmy sałatkę jarzynowa według przepisu Babci i Dziadka i desery patriotyczne.

W marcu wykonaliśmy biało – czerwone drzewo dobra, a także powitaliśmy wiosnę w barwach zieleni.

W kwietniu zakładaliśmy swoje przydomowe ogródki. Wykonaliśmy również wielkanocne palmy.

W maju wspominaliśmy Św. Jana Pawła II, wykonując laurkę oraz tworzyliśmy najpiękniejsze wianki z polnych kwiatów.

Data dodania: 2020-05-29 08:33:22
Data edycji: 2020-05-29 08:47:18