3-latki - Biedronki

• Ewa Topczewska - nauczyciel prowadzący
  • Monika Werle-Hryniewicka - nauczyciel

Motto grupy:

„Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech, aby nauczyły się kochać ludzi i wszystko, co je otacza, aby omijał je smutek.” - Maria Kownacka

Biedronki to najmłodsza grupa w „Karmelkach”, w skład której wchodzi 15 dziewczynek i 9 chłopczyków. Od pierwszych dni staramy się aby każda biedroneczka jak najszybciej odnalazła radość z uczęszczania do przedszkola, dlatego swój czas poświęcamy na adaptację przedszkolaków do nowego otoczenia. Wychowanie młodego pokolenia rozpoczniemy więc od troski o to aby dzieci zintegrowały się ze sobą, nauczyły się funkcjonowania w grupie poprzez udział w wielu zabawach, tych mniejszych imprezach i większych uroczystościach. Nauczymy się wykonywać czynności samoobsługowe, poznamy zasady, z którymi będzie nam łatwiej funkcjonować w życiu codziennym, będziemy poznawać świat poprzez różnorodne gry i zabawy, obserwacje, doświadczenia i eksperymenty, za pomocą wszystkich naszych zmysłów. Opieką otoczymy każdą biedroneczkę, tak aby wzrastało w nich poczucie bezpieczeństwa i chęć przebywania w nowej grupie, bo przecież każdy dzień jest dniem dziecka - dniem miłości do niego, stałej opieki, troski o jego teraźniejszość i przyszłość.

Data dodania: 2021-08-12 12:58:09
Data edycji: 2022-02-21 13:16:57