MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

W roku szkolnym 2019/2020 Skauci wzięli udział w projekcie Mały miś w świecie wielkiej literatury. Projekt podzielony jest na moduły:

Moduł 1. MAŁY MIŚ – CZYTAJĄCE PRZEDSZKOLAKI – w tym module stworzyliśmy maskotkę misia Sakucika, która wędrowała po damach dzieci, w celu czytania bajek. Założyliśmy dziennik z regulaminem, który był wypełniany przez dzieci ilustracją i wpisaniem tytułu przeczytanej bajki.

Moduł 2. MISIOWY WOLONTARIAT - tu uczyliśmy się pomagać innym osobom. Braliśmy udział w zbiórkach: zabawek, żywności, artykułów chemicznych.

Moduł 3. PLAY WITH LITTLE TEDDY BEAR – poznawaliśmy nowe słownictwo i tworzyliśmy obrazkowy słownik języka angielskiego.

Moduł 4. DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA – tu były przede wszystkim zabawy z misiem. Wybraliśmy się także na wycieczkę całym przedszkolem do Fabryki Misia.

Moduł 5. MAŁY MIŚ I PRAWA DZIECKA – tu dzieci dowiedziały się jakie przysługują im prawa i obowiązki. Stworzyliśmy rysunki z naszymi prawami i obowiązkami.

Moduł 6. BEZPIECZNI Z MAŁYM MISIEM – do realizacji tego modułu zaprosiliśmy policjantów, którzy rozmawiali z nami na temat bezpieczeństwa, jak powinniśmy zachowywać się i postępować w różnych sytuacjach. Wykonaliśmy plakat o bezpieczeństwie.

Moduł 7. ZMISIOWANY DZIEŃ MATEMATYKI – tu przeliczaliśmy i tworzyliśmy pomoce matematyczne, liczmany

Moduł 8. MALI PRZEDSIEBIORCY! – w ramach tego modułu dzieci wspólnie z rodzicami pogłębiali wiedzę na temat pieniędzy, każdy mógł zabawić się w projektanta i zaprojektować banknot.

Udział w projekcie dał dzieciom wiele radości i nowych doświadczeń.

Data dodania: 2020-05-18 10:04:36
Data edycji: 2020-05-18 10:29:53