O nas

Przedszkole mieści się w Bielsku Podlaski przy ul. Żwirki i Wigury 4 w zabytkowym zespole budynków pokarmelickich, w których do 1929 roku znajdował się Areszt Powiatowy, a następnie były one wykorzystywane dla celów kościelnych.

W latach 1945-1957 zajmował go Powiatowy Urząd Bezpieczeństwa, a później urząd pocztowy. Od 1972 do 2001 roku funkcjonowała tu Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia.

Obecnie poza Przedszkolem, w budynkach pokarmelickich znajduje się Warsztat Terapii Zajęciowej.

Nasze Przedszkole powstało we wrześniu 2011 r. z inicjatywy ks. kan. Tadeusza Kryńskiego, ówczesnego proboszcza osoby prowadzącej Przedszkole – Parafii Rzymskokatolickiej Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim. Placówka początkowo nosiła nazwę Przedszkole Niepubliczne „Karmelki” w Bielsku Podlaskim.

Nazwa Katolickie Przedszkole Niepubliczne „Karmelki” funkcjonuje od września 2017 r. Zmianę tę wprowadził dekretem Ks. bp. Tadeusz Pikus, potwierdzając tym samym katolicki charakter placówki.

Pierwszym dyrektorem Przedszkola była Pani Lucyna Wojeńska. Obecnie funkcję tę sprawuje Ks. Proboszcz Zbigniew Domirski.

W Przedszkolu funkcjonują cztery grupy: Biedronki, Sówki, Bystrzaki oraz Zuchy. Przedszkolaki regularnie uczęszczają na zajęcia dodatkowe tj. religię, język angielski, malarstwo i rzeźbę, sensoplastykę i zajęcia logopedyczne.

Ponadto nasi wychowankowie mają zapewnioną pomoc terapeuty pedagogicznego. Naszym celem jest wspieranie integralnego rozwoju dzieci we wszystkich obszarach wychowania i kształcenia ze zwróceniem szczególnej uwagi na zasady i wartości chrześcijańskie.

Data dodania: 2018-02-07 08:41:57
Data edycji: 2022-01-26 13:58:11