Jasełka z Wigilią u Skautów

W czwartek 20 grudnia 2018r. odbyły się uroczyste Jasełka połączone z Wigilią, przygotowane przez dzieci z grup Skauci i Zuchy. Piękna scenografia wprowadziła wszystkich zgromadzonych gości w świąteczny nastrój. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci ku radości zgromadzonych gości, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Pana Jezusa oprawioną kolędami i pastorałkami. Już po raz drugi wcieliły się w postacie związane z narodzinami Dzieciątka Jezusa. Byli więc rodzice Jezusa: Maryja i Józef, aniołowie, pastuszkowie i Królowie, były również gwiazdki. Przedstawienie było naprawdę wyjątkowe. Po przedstawieniu wszyscy przełamali się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia oraz nastąpiła degustacja wigilijnych potraw. Nieco później na przedszkolaków czekała niespodzianka od Św. Mikołaja czyli prezenty. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne brawa za zaangażowanie, nauczone wierszyki, kolędy, pastorałki, tańce, dzięki którym stworzyły wspaniałą świąteczną atmosferę zbliżających się Świąt i podbiły serca całej publiczności. Warto także podziękować tatusiom, którzy użyczyli swoich męskich głosów i dostojnie odśpiewali kolędę „Mędrcy świata monarchowie” podczas, której przybyli do Jezusa Trzej Królowie. Życzymy wszystkim  zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku.

.

Data dodania: 2018-12-26 18:03:32