Wycieczka z okazji Dnia Dziecka - Pacowa Chata

W dniach 24 -25 maja 2022 r. z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka wychowankowie przedszkola wybrali się na autokarową wycieczkę do Pacowej Chaty. Po dojechaniu na miejsce przywitał nas gospodarz wspólnie z animatorkami. Przez cały czas pobytu w Pacowej Chacie mieliśmy organizowane atrakcje. Robiliśmy ciasto, z którego były wypiekane na piecu podpłomyki (pysznie smakowały podane z cukrem pudrem). Malowaliśmy ozdoby z gipsu, które mogliśmy zabrać do domu.  Praliśmy w balii, maglowaliśmy i rozwieszaliśmy pranie. Nie zabrakło również czasu na zabawy na placu zabaw, grę w piłkę, jazdę na drewnianym koniku czy na wyścigi ślimaków. Zwiedziliśmy jedyne w swoim rodzaju muzeum historyczno – etnograficzne - wszystko tam można było dotykać i przymierzać. Na koniec upiekliśmy kiełbaski, które pysznie smakowały na świeżym powietrzu. W tych dniach dopisała nam pogoda: było ciepło i słonecznie. Zmęczeni a zarazem szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola. To były dni pełne radości i wspólnej zabawy.

Data dodania: 2022-05-30 11:46:19
Data edycji: 2022-05-30 11:49:31