Warsztaty Czekoladowe

W dniu 12 kwietnia 2022 r. obchodziliśmy najsłodszy dzień w naszym przedszkolu - „Dzień Czekolady”. Jak nazwa naszego przedszkola wskazuje „Karmelki” jesteśmy słodcy i bardzo lubimy słodkości. ? W związku z tym nie mogliśmy przegapić tak pysznego święta.

Aby należycie uczcić ten dzień w naszym przedszkolu zorganizowane zostały „Warsztaty czekoladowe”. Prowadziła je Pani Iwona Trochimczuk (mama Zucha), ekspert od przepysznych deserów. Każda grupa spotkała się z naszym gościem, który opowiedział jak powstaje czekolada, ile jest jej rodzajów oraz do czego można ją wykorzystać. Dzieci z uwaga słuchały Pani Iwony i zadawały mnóstwo pytań na temat robienia różnych ciast, ciasteczek itp. Następnym krokiem było wykonanie przez dzieci deserów czekoladowych. Przedszkolaki pod czujnym okiem Ekspertki rozpuszczały, ważyły i mieszały składniki deserów. Gdy czekolada zastygła, każde dziecko dekorowało swój deser według własnego uznania. Na koniec odbyła się degustacja. Po pustych kubeczkach można stwierdzić, iż desery smakowały. Dziękujemy Pani Iwonie za przeprowadzenie warsztatów i tym samym uświetnienie Dnia Czekolady pysznymi deserami.

Data dodania: 2022-04-20 11:21:24
Data edycji: 2022-04-20 11:22:15