Poznajemy zawody - radca prawny

W ostatni poniedziałek mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu mamę Wojtusia z grupy "Sówki", która przyszła zaprezentować nam swój zawód. Pani Małgorzata pracuje jako radca prawny. W ciekawy sposób, a przede wszystkim dostępny naszym najmłodszym opowiadała o swojej pracy. Aby przybliżyć wszystkim swoją pracę przeczytała dzieciom książeczkę, na slajdach zaprezentowała między innymi prawa i obowiązki dzieci, pokazała naprawdę grube książki  - tzw. kodeksy prawa. Przyniosła również ze sobą swój służbowy strój czyli togę. Ciekawostką jest to, iż toga radcy prawnego posiada plisowany żabot w kolorze niebieskim po czym można odróżnić radcę prawnego od prawnika, sędziego, adwokata czy też prokuratora. Przedszkolaki mogły togę przymierzyć. Na koniec wszystkie obecne dzieci dostały drobny upominek od Pani Małgosi. Bardzo dziękujemy za wizytę, być może któreś z dzieci w przyszłości wybierze zawód radcy prawnego.

Data dodania: 2023-10-31 23:20:16
Data edycji: 2023-11-05 20:38:37