POLSKIE STROJE LUDOWE

Dnia 15 maja 2023 r. został rozstrzygnięty konkurs „Polskie stroje ludowe” zorganizowany przez Nasze Przedszkole.

Głównymi celami konkursu było:

• rozwijanie zainteresowania kulturą i tradycją swojego regionu,

• zapoznanie dzieci ze strojami ludowymi,

• uwrażliwianie ma piękno folkloru Polski,

• rozwijanie wyobraźni twórczej dzieci,

• zachęcanie do twórczego przedstawienia różnorodności i odmienności kulturowej w różnych regionach Polski.

Konkurs adresowany był do wszystkich przedszkolaków w każdej grupie wiekowej. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa, która wyłoniła laureatów. Każdy uczestnik został nagrodzony. Wszystkie stroje były piękne oraz zachwyciły jurorów, a ich autorzy zasługują na wielką pochwałę i brawa. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, dlatego też jury zdecydowało nagrodzić stroje odznaczające się dużą samodzielnością. Podczas oceny zwracano również uwagę na sposób zaprezentowania stroju oraz prawidłowe ujęcie tematu.

Dzieciom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.

Data dodania: 2023-05-26 07:32:37
Data edycji: 2023-05-26 07:42:25