Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej pt. ,,Opowiem Ci Polsko''

Dnia 09.11.2023r. w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Pieśni i Poezji patriotycznej pt. „Opowiem Ci Polsko”. Mieliśmy zaszczyt uzyskać patronat Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego i Bielskiej Inicjatywy Społecznej. Tego dnia na naszej auli przedszkolnej gościliśmy również szczególnych gości: Panią Agatę Puchalską – Dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Pana Tomasza Hryniewickiego – radny miasta Bielsk Podlaski oraz prezes Bielskiej Inicjatywy Społecznej, jak i również jego zastępcę Pana Artura Żukowskiego, Panią Gabriele Podleską – byłą Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Bielsku Podlaskim, aktualnie nauczyciel rytmiki oraz Panią Edytę Korzeniewską, która jest nauczycielem muzyki w SP nr 2 w Bielsku Podlaskim.

Do konkursu zostało zgłoszonych 9 przedszkoli, znajdujących się na terenie naszego miasta: Przedszkole nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi, Przedszkole nr 5 im. Krasnala Hałabały, Przedszkole nr 7 im. Kubusia Puchatka, Przedszkole Niepubliczne nr 1 im. Św. Młodzieńca Gabriela, Przedszkole nr 9 Leśna Polana, Przedszkole na Hołowiesku, Odział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 2, Odział Przedszkolny „Antek” przy Szkole Podstawowej nr 5 oraz Katolickie Przedszkole Niepubliczne „Karmelki”.

W konkursie wzięło udział 18 dzieci. Młodzi artyści wprowadzili nas w patriotyczny nastrój prezentując swoje utwory, które nadały dodatkowo charakter naszemu spotkaniu. Wszystkie dzieci pięknie zaśpiewały piosenki i wyrecytowały wiersze. Poziom trudności wykonywanych utworów, znajomość tekstów, walory głosowe, muzykalność oraz ogólny wyraz artystyczny oceniało nasze niezastąpione jury, w którego skład wchodzili nasi szczególni, wyżej wymienieni goście, jak i również nasz Dyrektor Ksiądz Zbigniew Domirski. Na zakończenie konkursu, dzieci z naszego przedszkola przygotowały wszystkim zgromadzonym przedstawienie muzyczne.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy nie tylko talentów, ale także odwagi i chęci zaprezentowania swoich umiejętności . BRAWA DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW!!

Data dodania: 2023-11-11 15:16:21
Data edycji: 2023-11-11 15:22:10