Dzień Piżamy

W dniu 18 maja br. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Piżamy. Niezwykły dzień mający na celu zjednoczenie się dzieci zdrowych z dziećmi chorymi na nowotwory.

Dzień Piżamy jest akcją charytatywną zainicjowaną przez fundację „Gdy liczy się czas”. Fundacja ta została założona przez rodziców dzieci, które długotrwale chorowały na choroby nowotworowe. Fundacja wspiera dzieci na oddziałach onkologicznych. Dla wielu podopiecznych Fundacji piżama stała się nieodłączną częścią codzienności.

To, co dla nas zdrowych ludzi kojarzy się z odpoczynkiem i spokojem, dla innych jest symbolem walki o zdrowie, a nawet życie. Dlatego, aby okazać wsparcie najmłodszym pacjentom z oddziałów onkologicznych i ich rodzinom, a także pokazać naszą integrację z nimi, tego dnia zmieniliśmy nasze codzienne ubranie w PIŻAMĘ!!!

Spotkanie nasze rozpoczęło się od biegu w piżamie wokół najbliższej okolicy przedszkola. Startem było patio, a metą ogród przedszkolny. W ogrodzie spróbowaliśmy swoich sił w przeciąganiu liny. Następnie również biegiem wróciliśmy na patio, gdzie odbył się konkurs na zaprojektowanie swojej wymarzonej piżamy. Nie dało się wybrać tylko jednej pracy, w związku z czym wszyscy znaleźli się na podium. Kolejną atrakcją była zabawa z kolorowymi poduszkami. Największą radość jednak sprawiło wszystkim przebijanie balonów trzymanych przez nauczycieli. Możecie sobie wyobrazić minę nauczycielek, gdy okazało się, że balony wypełnione są wielobarwnymi proszkami. :)

Niespodzianka ta dała początek psotnej grze w obsypywanie się kolorowymi proszkami nawzajem. Igraszkom nie było końca! :) Wszystkim atrakcjom w tym dniu towarzyszyła skoczna, dziecięca muzyka.

Impreza zakończyła się zbiórką pieniędzy na rzecz fundacji, w której udało nam się nazbierać ok. 350 zł.

Data dodania: 2022-05-19 11:23:55
Data edycji: 2022-05-19 11:25:46