Dzień Niepodległości

10 listopada w Przedszkolu odbył się apel z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Inscenizację przygotowała najstarsza grupa Zuchy. Od samego rana było czuć patriotyczną atmosferę w karmelkowych grupach. Dzieci ubrane były w barwy narodowe. W apelu uczestniczyli zaproszeni goście: dyrekcja i kadra przedszkola, rodzice Zuchów, uczniowie z klasy IIIC ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. A. Mickiewicza wraz z wychowawcą, a także uczestnicy i kadra Warsztatów Terapii Zajęciowej. Apel rozpoczęliśmy wspólnym odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Podczas występów rozbrzmiewały utwory: Szara Piechota, My pierwsza brygada. Dzieci recytowały Katechizm polskiego dziecka oraz wiersz Barwy ojczyste. Na koniec Zuchy w strojach regionalnych zatańczyły krakowiaka. Kolejny raz przeżywaliśmy wzruszenie i radość z faktu, że Nasza Ojczyzna powróciła na mapę Europy.

Data dodania: 2022-11-23 18:15:22
Data edycji: 2022-11-23 20:43:18