Dzień dinozaura

26 lutego to Dzień Dinozaura. Natomiast dzieci z grupy "Biedronki" obchodziły święto prehistorycznych stworzeń cały tydzien. Przedszkolaki poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Dzieci uczestniczyły w "mini" sesji zdjęciowej na której miały na głowie opaskę dinozaura. Rozmawialiśmy na temat pracy paleontologa i wspólnie dokonaliśmy ,,wykopalisk" dzięki którym zobaczyliśmy jak wyglądają szkielety dinozaurów. Czytaliśmy książkę  przedstawiającą historię życia dinozaurów, ich cechy i gatunki. Jak się okazało trudne nazwy niektórych z nich nie są straszne dla naszych przedszkolaków. Zrobiliśmy dinozaury z włóczki jak i również z naszych rąk oraz wykonaliśmy ślady dinozaura z farby. Cały tydzień dobrze się bawiliśmy i dużo się dowiedzieliśmy o tych niezwykłych stworzeniach.

Data dodania: 2024-03-02 19:50:26
Data edycji: 2024-03-02 19:55:55