Dzień Dentysty

5 marca dzieci z naszej grupy obchodziły w „Dzień Dentysty”. Podczas zajęć przedszkolaki miały okazję zapoznać się z pracą dentysty, a przede wszystkim przełamać lęk i nieśmiałość przed wizytą w gabinecie stomatologicznym oraz utrwalić wiedzę na temat profilaktyki oraz higieny jamy ustnej. Rozmawialiśmy o prawidłowym sposobie mycia zębów, dzieci karmiły "Pana Ząbka"- w ten sposób dowiedziały się co należy jeść aby mieć zdrowe ząbki a co należy unikać. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak dbać o higienę jamy ustnej, aby ząbki były zawsze zdrowe, a uśmiech błyszczał czystością. Jak i również same pięknie umyli swoje zęby. Wykonaliśmy pracę plastyczną i uczestniczyliśmy w "mini" sesji zdjęciowej:)

Data dodania: 2024-03-10 07:42:49
Data edycji: 2024-03-10 07:50:08