Bystrzaki z wizytą na Komendzie Powiatowej Policji

Celem wycieczki było przypomnienie zasad bezpiecznego zachowania i unikania zagrożeń w różnych sytuacjach oraz poznanie pracy policjantów. Prowadzący spotkanie przypomnieli między innymi podstawowe przepisy obowiązujące w ruchu drogowym, szczególnie jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jak bezpiecznie zachować się w jej pobliżu. Poruszono również tematykę bezpiecznego podróżowania samochodem i bezpieczeństwa w domu, w szczególności pod nieobecność rodziców. Dzieci obejrzały również sprzęt i umundurowanie służące policjantom w codziennej służbie. Funkcjonariusze oprowadzili uczniów po budynku komendy i zaprezentowali radiowozy, co również była dużą atrakcją dla dzieci.

Data dodania: 2022-05-18 10:02:00
Data edycji: 2022-05-18 10:03:10