Świętujemy Dzień Ziemi

Dzień Ziemi to najlepsza okazja do tego, aby porozmawiać o ekologii i uświadomić młodemu człowiekowi, jak ważna jest ochrona środowiska i troska o najbliższe otoczenie. W tym tygodniu przybliżyliśmy tematykę o ekologii, dzięki której Bystrzaki poznały zasady dbania o przyrodę, m.in. poprzez oszczędzanie wody, segregację odpadów i korzyści z niej płynące za sprawą recyklingu. Aby zacząć wdrażać poznane zasady, postanowiliśmy posprzątać w ogrodzie przedszkolnym. Nie zabrakło także akcentu plastycznego, przedszkolaki stworzyły pracę pt. „Kula ziemska w kosmosie”, a także nauczyły się piosenki o tym, jak stać się „przyjacielem Ziemi”. Od dziś każdy Bystrzak jest „Małym strażnikiem przyrody”.

Data dodania: 2021-04-23 09:38:05
Data edycji: 2021-04-23 09:44:00