Świąteczny czas

Grudzień to miesiąc pełen świątecznej magii. Biedronkom przez parę ostatnich dni w przedszkolu udzieliła się właśnie świąteczna atmosfera. Rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach Bożego Narodzenia. Wykonywaliśmy ozdoby choinkowe z masy solnej. Ozdabialiśmy choinki kolorową mozaiką chrupkową. Zrobiliśmy piękne papierowe bombki. Wszystkie ozdoby zawisną na naszych domowych choinkach.

Wzięliśmy udział w warsztatach bożonarodzeniowych, gdzie dekorowaliśmy pierniki. Dekorując pierniki mieliśmy dużo radości oraz pobudzaliśmy wszystkie nasze zmysły, najbardziej wzroku i smaku, ponieważ pierniczki były kolorowe i bardzo pyszne.

Przygotowywaliśmy się do jasełkowego występu, który opierał się na kolędzie Przybieżeli do Betlejem. Wcieliliśmy się w postacie występujące w kolędzie. Była Maryja i był Józef, którzy przywędrowali do Betlejem. Nie zabrakło także Jezuska, do którego dzielnie przybyli pasterze wraz ze swoimi zwierzętami. Był Anioł, który głosił nowinę narodzin Jezusa oraz pozostali Aniołowie, którzy nad wszystkim czuwali. Przywędrowali Królowie, chcąc złożyć pokłon i dary Jezusowi. Po Jasełkach zasiedliśmy do pierwszej przedszkolnej Wigilii, dzieląc się opłatkiem, składaliśmy życzenia: zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia pełnych wiary i miłości.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia…

Data dodania: 2020-12-24 09:22:30
Data edycji: 2020-12-24 09:37:36