Sówki w bibliotece

Dzisiaj wybraliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej, ponieważ wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. W bibliotece przywitała nas pani bibliotekarka i zaprosiła do zwiedzania. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach. Pracownik biblioteki opowiedział dzieciom czym jest biblioteka i wypożyczalnia. Sówki zobaczyły, jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, że aby wypożyczyć książkę do domu muszą przyjść z rodzicem i zapisać się do biblioteki. Nie zabrakło również wspólnego czytania książek, wspólnych zabaw i rozmów. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w bibliotece.

Data dodania: 2021-10-14 16:24:25
Data edycji: 2021-10-14 21:44:11