Projekty w Biedronkach

Biedroneczki w roku przedszkolnym 2020/2021 brały udział w różnych projektach. Pierwszy projekt, w którym się realizowaliśmy to Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Piękna Nasza Polska Cała. Nasze zadanie polegało na wykonaniu czterech zadań. Realizując projekt pogłębialiśmy wiadomości o Polsce, poznawaliśmy tradycje, zwyczaje, obrzędy ludowe z różnych regionów Polski. Kształtowaliśmy postawy obywatelskie i patriotyczne, wzmacnialiśmy poczucie radości i dumy z bycia Polakami. Pierwsze zadanie, które realizowaliśmy to oglądanie bajek naszych rodziców czyli „W starym kinie”. Drugie zadanie „Kulinarne podróże – te małe i duże”, tu pogłębialiśmy wiedzę kulinarną. Trzecie zadanie wykonaliśmy według własnego pomysłu – Faga Polski. Ostatnim zadaniem, które zrealizowaliśmy było wykonanie herbu naszego miasta.

Kolejnym projektem, w którym wzięliśmy udział był Mały miś w świecie wielkiej literatury. Projekt podzielony był na moduły:

1.Książki dzieciństwa - tu rodzice czytali bajki swoim dzieciom, a dzieci tworzyły rysunki.

2. Mały miś w świecie emocji – poznawaliśmy i okazywaliśmy emocje. Tworzyliśmy kuferek emocji czyli rzeczy, które pomagały nam w okazywaniu naszych emocji.

3.Dbamy o zdrowie z małym misiem – w tym module pogłębialiśmy wiedzę na temat zdrowego odżywiania, zasad higieny i bardzo dużo gimnastykowaliśmy się.

4. Misiowe laboratorium „Czterech żywiołów” – to był super moduł, ponieważ dawał nam możliwość wykonywania różnych doświadczeń i eksperymentów.

5.Mały miś i supertajny projekt – zadanie polegało na wykonaniu kartki swojemu bohaterowi.

Wzięliśmy także udział w Ogólnopolskim Programie Uczymy Dzieci Programować. Tu kodowaliśmy - układając ścieżki do ozobotów, używaliśmy kolorowych kubeczków, korzystaliśmy z maty. Uczyliśmy się i rozwijaliśmy między innymi logiczne myślenie, kreatywność, pracę w zespołach.

Udział w projektach dał dzieciom wiele radości i nowych doświadczeń.

Data dodania: 2021-07-02 17:00:11
Data edycji: 2021-07-02 17:02:32