Dogoterapia

Dzisiaj po raz pierwszy w naszej grupie odbyły się zajęcia z dogoterapii, dlatego przedszkolaków odwiedził specjalny gość Nela wraz ze swoją opiekunką Panią Gosią. W czasie spotkania dzieci własnoręcznie przypieczętowały kontrakt mówiący o zasadach uczestnictwa w zajęciach z pieskiem, poznały przedmioty, z którymi Nela nie rozstaje się na co dzień, a także miały okazję nakarmienia psa. Największą radość dzieciom sprawiło podejście do psa i pogłaskanie go. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami  przełamuje lęk, nieśmiałość , buduje poczucie bezpieczeństwa. Zajęcia te dostarczyły dzieciom wiele pozytywnej energii. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z Panią Gosią i jej uroczym psem.

Data dodania: 2019-10-10 18:25:32
Data edycji: 2019-11-26 12:38:30